internetas2017 m. vasario 7 d. paskelbta saugesnio interneto diena. NVŠ būrelio „Mokomės kitaip“ nariai paruošė skrajutes su patarimais, kaip saugiai elgtis internete, ir jas iš ankstaus ryto išdalino ateinantiems į mokyklą mokiniams. 8 klasių mokiniai parengė informatyvius ir spalvingus plakatus saugaus interneto temomis.

Šią dieną progimnazijoje svečiavosi ir pamoką „Kaip saugiai elgtis internete“ 6-7 klasių mokiniams pravedė „Telia Lietuva“ inžinierius Ernestas Braževičius. Dėkojame svečiui už vertingus patarimus.

Mokinių mintys: „Paskaita buvo labai įdomi, davė daug naudos, dabar žinosiu, kaip saugiai naudotis kompiuteriu ir telefonu.“ (Ieva D., 7b) „Paskaita buvo tikrai puiki: išmokome saugiai naudotis internetu, sužinojome, kaip ir kodėl apsisaugoti telefoną, kodėl nereikia duoti savo prisijungimo duomenų prie interneto.“ (Lauryna, 7d) „Paskaita patiko, buvo įdomu klausytis, žiūrėti filmukus bei diskutuoti.“ (Akvilė J., 7b) „Paskaita buvo labai naudinga tiems, kurie nesaugiai elgiasi internete, socialiniuose tinkluose ir platina savo privačią informaciją. Paskaita man patiko ir manau, kad sudomino daugelį moksleivių.“ (Augustas, 7a) „Buvo labai įdomu, daug sužinojau naujo. Labai patiko paskaitą vedantis vyras, kuris labai puikiai viską išaiškino.“ (Evelina, 7a) „Labai patiko paskaita, buvo daug informacijos kaip saugiai elgtis, ko nekelti į internetą. Galėtų būti dažniau tokių paskaitų.“ (Gytis, 7a)

Vasario 8 d. 5a klasė turėjo galimybę sudalyvauti tiesioginėje interaktyvioje vaizdo pamokoje, kurios metu „Augu internete“ iniciatyvos mokytojas, „Telia“ B2B treneris Rimvydas Jurkuvėnas kalbėjosi su moksleiviais apie daugelį dalykų: įrenginių saugumą ir pagarbų bei atsakingą elgesį internete, kaip atpažinti virusu užkrėstą el. laišką arba SMS, kuo gresia prisijungimas prie nesaugaus „Wi-Fi“ tinklo, į ką atkreipti dėmesį siunčiantis programėles, kokios informacijos apie save geriau neviešinti, ką daryti, jei tapai elektroninių patyčių auka.

Saugesnio interneto dienos renginius organizavo informacinių technologijų mokytojos Ina Karalienė ir Sabina Eidukynaitė.