2016 m. lapkričio 8 d. mūsų mokykloje lankėsi ornitologas, fotografas Marius Čepulis, kuris 6e klasės mokiniams bei fotografijos būrelio nariams skaitė paskaitą apie gamtos fotografijos ypatumus. Sužavėjęs savo charizmatišku pasakojimu, fotografas supažindino mokinius su be galo daug subtilybių reikalaujančia gamtos fotografo profesija. Mokiniai su dideliu susidomėjimu klausėsi pasakojimo ir sužinojo, kiek daug kantrybės, žinių, užsispyrimo, o kartais tiesiog sėkmės reikalauja noras užfiksuoti paukštį ar žvėrį tik jam būdingoje aplinkoje, tam tikru rakursu, su tam tikru natūraliu apšvietimu, kad išeitų meniškas kadras. Ne veltui fotografas paminėjo, jog tai, kuo jis užsiima, vadina foto medžiokle ir kad pats foto medžioklės procesas, kuris kartais gali tęstis net savaitę ar dar ilgiau „medžiojant“ vieną vienintelį objektą, pačiam fotografui teikia didžiausią malonumą. Paskaitos metu mokiniai ne tik turėjo progos gėrėtis unikaliais foto menininko užfiksuotais kadrais, bet ir išgirsti begalę su fotografijomis susijusių  nuotykių, likusių „už kadro“. Daug juoko sukėlė praktinė užduotis, kurios metu mokiniai galėjo pasimatuoti fotografo maskuojamąją aprangą bei išgirsti, kokiais garsais fotografas bando prisišaukti žvėris.

Mokiniai gavo atsakymus į daugybę klausimų, pvz.: „Kokia didžiausia fotografo baimė fotografuojant laukinius gyvūnus?“, „Kodėl vandens paukščių akys raudonos spalvos?“, „Kodėl fotografas visad su savimi nešiojasi miltų, kai išeina į foto medžioklę?“, „Ką veikia fotografas slėptuvėje, belaukdamas savo „grobio“?“, „Kaip iš akies vyzdžio atskirti nuodingą gyvatę nuo nenuodingos?“ ir t.t.

Paskaita tikrai neprailgo. Tikimės, jog fotografo kvietimas saugoti gamtą, neteršti jos ir elgtis joje, tarsi atėjus į svečius, buvo išgirstas, o gamtos ir nuotykių mylėtojus paskatins labiau pasidomėti šia profesija. 6e klasės auklėtoja dėkoja fotografui už tai, kad rado laiko ir maloniai sutiko atvykti į mūsų mokyklą. Tikimės, jog susitikimas ne paskutinis.

Mokinių mintys po paskaitos: „Buvo įdomu, linksma, nustebino jo fotografavimo būdas, slėptuvės, įdomus fotoaparatas.“ (Kajus, 6e) „Ši klasės valandėlė buvo kitokia, aš nesitikėjau, kad toks jaunas žmogus gali padaryti tokias gražias nuotraukas. Džiaugiuosi, kad galėjau su juo susipažinti.“ (Kamilė, 6e) „Labai įdomu buvo pamatyti, kaip fotografas kuria slėptuves. Vienoje jis sugebėjo išlaukti paukščio daugiau nei 12 valandų tik su vienu buteliuku vandens ir keliais javainių batonėliais. Sužavėjo jo nuotraukos.“ (Ūla, 6b) „Kadangi man labai patinka fotografija, buvo įdomu sužinoti, kokius dalykus jis fotografuoja ir kiek laiko tai užtrunka. Nesitikėjau, jog tam, kad nufotografuotų paukštį, jis praleido slėptuvėje 11 valandų. Pats įsimintiniausias paukštis – tulikas.“ (Greta, 6e) „Man labai patiko, kaip jis pasakojo kaip reikia nufotografuoti žvėrelius, paukštelius, kad tam reikia pasirinkti oro sąlygas, mokėti ilgai išlaukti.“ (Kristijonas, 6a) „Man ši paskaita tikrai paliko įspūdį, kadangi pačiai patinka fotografuoti. Nustebino, kad šiam fotografui tikrai reikia kantrybės išsėdėti savo slėptuvėje.“ (Benita, 6e) „Labiausiai patiko jo slėptuvės, gražios nuotraukos ir pasakojimai apie jas. Daug sužinojau.“ (Gabija, 6b) „Ši klasės valandėlė visiems labai patiko. Pamoka buvo nuotaikinga, įdomi, daug išmokome. Mums rodė įrangą, supratome, kad įrangos nepakanka, taip pat reikia noro, patirties, pastangų, žinių ir sėkmės. Pamoka neprailgo.“ (Jorė, Vytautas 6e)