Naudinga informacija mokiniams

Atidaryta nauja internetinė svetainė tapk.lt

Pradėjo veikti naujas internetinis tinklapis TAPK.lt (Tobulėk. Auk. Pažink. Kurk.). Jo tikslas – skelbti apie savivaldybėse vykstančius vaikų socializacijos ir užimtumo veiklas, pilietinio ir tautinio ugdymo iniciatyvas, skatinti jose dalyvauti, taip pat padėti ugdyti reikalingus gebėjimus kokybiškoms neformaliojo švietimo paslaugoms teikti.

Šiame tinklapyje bus skelbiama išsami informacija apie neformaliojo švietimo renginius, vaikų socializacijos ir užimtumo veiklas, pilietinio ir tautinio ugdymo iniciatyvas, numatoma svarstyti neformaliajam švietimui aktualius dokumentų projektus. Tinklapyje taip pat bus skelbiami konkursai neformaliojo švietimo, pilietinio ir tautinio ugdymo, vasaros poilsio stovyklų programos bei mokytojų, administratorių mokymams vykdyti.

Skaičių pasaulis. Statistikos ABC

Galėtume eiti lažybų, kad kiekvienas, didelis ar mažas , jaunas ar senas, yra naudojęsis ar naudojasi statistine informacija. Juk dažnai girdime klausiant "Kaip mes gyvename? " Atsakant išgirstame skaičius, jie lyginami su kitomis šalimis ar laikotarpiais. Lyginamas šalies gyventojų skaičius, išsilavinimas, pajamos ir pan. Tokie atsakymai pagrįsti statistine informacija, parengta atlikus statistinius tyrimus.

Vykdydami įvairius projektus, mažus tyrimus, žinodami kelią, galite atlikti ir jūs (galbūt padedami mokytojo). Todėl Statistikos departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės išleido specialią knygelę "Skaičių pasaulis. Statistikos ABC". Šio leidinio bendraautorė - VPU doc. Viktorija Sičiūnienė. Gerbiama docentė anksčiau dirbo ir mūsų mokykloje su gabiais matematikai vaikais.

Elektroninė knygelės versija pateikiama Statistikos departamento interneto svetainėje www.stat.gov.lt  (nuoroda - "Statistika mokykloms").

Keletas papildomų nuorodų

Statistikos departamento Rodiklių duomenų bazė
Statistikos departamento pagal temas parengtos lentelės
Europos Sąjungos šalių statistinė informacija
Švietimo ir mokslo ministerijos interneto svetainė
Švietimo informacinių technologijų centro svetainė
Sičiūnienė, V. 2004:Statistikos pradmenys , Vilnius: TEV.

1:  800 - 845
2:  855 - 940