Projektas „Užaugau Utenos krašte“

Mūsų mokyklos mokiniai jau trečią kartą dalyvavo projekte „Užaugau Utenos krašte“. Projekto sumanytojos ir organizatorės - mokytojos Ramunė Semeniukienė, Jūratė Katinienė ir Roma Diktaraitė. Prieš keletą metų prasidėjusi ši projektinė veikla buvo pažintinė: lankėmės Užpalių, Saldutiškio, Sudeikių, Tauragnų, Vyžuonų mokyklose, jų mokiniai pasakojo apie savo mokyklas supančius kultūros paveldo objektus, miestelių istoriją. Mes kvietėme juos ant Narkūnų piliakalnio, kur kalbėjomės su archeologu, piešėme, dainavome. Pirmąjį projektą vainikavo mokinių nuotraukų paroda kraštotyros muziejuje, liaudiškų dainų vakaronė, jį primena sukurtas filmukas “Užaugau Utenos krašte“. Antrajame projekte, vykusiame užpernai, mokiniai kritiškai pažvelgė į juos supančią aplinką. Jie fotografavo, rašė apie tai, kas juos liūdina, neramina gimtajame krašte, susitiko su miesto seniūnu, aptarė miesto problemas. Trečiasis, ką tik įvykęs projektas, skirtas miesto jubiliejui. Didžiulėje šūsnyje rašinių kuo gražiausi žodžiai apie savo kraštą, piešiniuose tik šviesios spalvos, nuotraukose sutvarkytas, išgražintas miestas. Dar prieš parodos atidarymą mokykloje, mokinių darbai svečiavosi Utenos vaikų muzikos mokykloje, kur vyko šventinis renginys, skirtas miesto jubiliejui. Parodą aplankė patys garbingiausi rajono žmonės, kraštiečiai, valdžios atstovai. Jie džiaugėsi mūsų mokinių mintimis, nuotraukose užfiksuotomis akimirkomis. Rugsėjo 23 dieną paroda atidaryta mokykloje. Renginį pradėjo mokyklos 5-6 klasių pop choras “Dainuok“ su daina „Utenai“. Projekto organizatorės R. Semeniukienė ir J. Katinienė papasakojo apie buvusius ir dabartinį projektus. Susirinkusieji ekrane stebėjo mokinių nuotraukas, klausėsi įdomiausių ir gražiausių jų minčių apie Utenos kraštą. Didžioji dalis dalyvavusių projekte buvo apdovanoti padėkos raštais ir saldžiomis dovanėlėmis. Juos įteikė direktoriaus pavaduotoja J. Zaukevičiūtė. Renginyje kalbėjo gerbiamas svečias – Utenos miesto seniūnas V. Vaitonis. Jis pasidžiaugė mokinių darbais, papasakojo apie tolimesnius miesto tvarkymo planus. Projekto organizatorės ir mokyklos vadovai padėkojo mokytojams padėjusiems rengti projektą: dailės mokytojai R. Baskutienei, lietuvių kalbos mokytojoms G. Vaitonienei, L. Lekavičienei, A. Augustinienei, L. Meidienei, L. Buičenkienei, Z. Mociūnienei, R. Malaiškienei.

Mokinių mintys, nuotraukos, piešiniai eksponuojami mokykloje prie aktų salės. Kviečiame apsilankyti, pasigrožėti, paskaityti ir pasidžiaugti.

uten_1
uten_10