Klausimas „Kuo aš būsiu užaugęs?“ kyla beveik kiekvienam mokiniui, ir nesvarbu, kurioje klasėje mokosi – pirmoje ar dvyliktoje. Į šį klausimą atsakymų padeda ieškoti kasmetinė nacionalinė karjeros savaitė. Šiemet ji vyko lapkričio 18–22 dienomis. Mūsų mokykla – viena iš 500 mokyklų, jau ne pirmą kartą užsidegančių šia iniciatya. Padėti išnarplioti keblų profesijos pasirinkimo klausimą į mokyklą atvyko „Euroguidance“ ekspertė, Utenos jaunimo užimtumo skyriaus vedėja, metodinių „Euroguidance“ priemonių kūrėja Virginija Jaruševičiūtė, įgijusi 15 metų patirtį jaunimo užimtumo srityje dirbančiose institucijose. Su eksperte susitiko dvi aštuntokų klasės.

Nei atsakymų, nei receptų pateikta nebuvo. Teko patiems jų ieškoti, atliekant kūrybinę užduotį „Išgyvenk Marse“. Mokiniams buvo pasiūlyta įsivaizduoti, kad jie yra pirmieji žmonės Marse. Grupės turėjo sugalvoti miesto pavadinimą ir pagalvoti, kokių profesijų žmonių reikės, kad miestas sėkmingai įsikurtų ir išgyventų. Kiekvieno užduotis buvo pagalvoti, ką jis norėtų ir galėtų nuveikti naujo miesto labui. Lengva nebuvo. Supratome, kad tokiam projektui reikia daugiau laiko, bet šiokie tokie „miestai“ vis dėlto iškilo. Kūrybiškumas atsiskleidė per paskutines užsiėmimo minutes. Buvo linksma. Norėjosi dar daugiau pasigilinti į savianalizę ir miestų kūrimo koncepcijas.

Dar viena savaitės idėja bus įgyvendinta per mėnesį. Visų klasių seniūnai su pavaduotojais buvo pakviesti į užsiėmimą, kurio metu gavo užduotį – savo klasėse vesti klasės valandėles ir sugalvoti bent po vieną iniciatyvą aplinkosaugos ar socialinės veiklos srityse. Norėdami įkvėpti ir padrąsinti mokinius, naudojomės projekto „būsiu_“ parengta teorine medžiaga apie nuostabius vaikus visame pasaulyje, savo veiklomis realiai keičiančius pasaulį. Lauksime kiekvienos klasės darbų, kuriuose atsispindės tikslas, problema, bus iniciatyvos pavadinimas bei logotipas. Vėliau atrinksime tris geriausias iniciatyvas ir bandysime jas įgyvendinti.