2018 m. gegužės 24-25 dienomis 5f, 5c, 5d ir keletas kitų klasių mokinių vyko į Estiją. Pats įspūdingiausias objektas buvo „AHHAA“ – didžiausias Baltijos šalių mokslo centras. Čia mokiniai susipažino su mokslu ir technologijomis, galėjo eksperimentuoti ir įdomiai praleisti laiką. Prie įėjimo juos pasitiko pirmieji eksponatai. Mokiniai išbandė vieną iš jų – sverto pagalba pakėlė elektromobilį. Prie rūbinės įrengti suoliukai prisėsti neviliojo – jie iš šono atrodė prismaigstyti vinių. Daugiau kaip 3000 kvadratinių metrų teritorijoje – technologijų salė, vandens salė, gyvosios gamtos ir matematinė ekspozicija. Aplankėme visas. Drąsiausieji išbandė aštuonių metrų aukštyje ant lyno važiuojantį dviratį ir pakilo lynu, ką padaryti iš pirmo žvilgsnio atrodė sunku. Išbandyta buvo ir daugiau siūlomų dalykų: milžiniška energijos mašina, veidrodžių labirintas, muzikos instrumentas. Mokiniai žavėjosi dideliu skruzdėlynu, mini laboratorijomis, vaikų birža, mokslo parduotuve ir daugeliu kitų įdomių dalykų. Vėliau susipažinome su Tartu – seniausiu miestu Baltijos šalyse. Jėgas atgavome akvaparke.

Kitą dieną, išsimiegoję jaukiame viešbutyje, vykome į vieną didžiausių nacionalinių parkų Baltijos šalyse – Gaujos nacionalinį parką. Lankėme Siguldos pilį ir dvarą. Lyno keltuvu kėlėmėsper Gaujos upę, kur iš 43 metrų aukščio atsiveria nuostabus Gaujos upės abiejų krantų vaizdas. Vėliau aplankėme Gutmanio olą, susiformavusią prieš 10 000 tūkst. metų ir Turaidos viduramžių pilį-tvirtovę. Mokiniai dar ilgai prisimins gidės istoriją apie dviejų jaunuolių meilę, pasibaigusią Turaidos Rožės mirtimi ir kitus įdomius pasakojimus.

„Patiko viskas, bet labiausiai istorija apie Rožę ir Viktorą ir vandens parkas...“ (Rugilė 5f) „Man labai patiko ekskursija. Ypač AHHA parkas, nes jame buvo labai įdomu.“ (Austėja 5f) „Man labai patiko gidė ir visos aplankytos pilys...“ (Austėja 5c) „Labai gera gidė, rūpestingos mokytojos, įdomi ekskursija.“ (Viltė 5c) „Patiko labai važiuoti ir matyti iš autobuso gražius vaizdus. Patiko viešbutis, kuriame apsistojome, nes išorė viešbučio senovinė. Labai patiko baseinas, tiltas, kurį perėjome nekvėpuodami, gidė, kuri pasakojo įdomybes...“ (Kernius 5c) „Geras oras, įdomios vietos, geri vaikai, gera gidė, linksmos mokytojos...“ (Deimantė 5c)