Projektas „Keturios gamtos stichijos“

Stichijos

Adresas

Taikos g. 44, LT-28157 Utena

Tel. 838965192

El.p.: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Juridinio asmens kodas 290182540

Steigėjas: Utenos rojono savivaldybės taryba

Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre

Mus rasite čia

„KOKYBĖS KREPŠELIS“ NR. 09.2.1-ESFA-V-719-01-0001

 

Projektas „KOKYBĖS KREPŠELIS“ NR. 09.2.1-ESFA-V-719-01-0001 finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis.

 

Projekto tikslas – pagerinti mokinių ugdymosi pasiekimus, įgyvendinant pokyčius savivaldybėse ir mokyklose.

 

Projekto įgyvendinimo trukmė Utenos Aukštakalnio progimnazijoje: 2022 – 2023 m.

 

Kokybės krepšelio skyrimo bendrojo ugdymo mokykloms tvarkos aprašas >>>, patvirtintas Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2018 m. rugpjūčio 29 d. įsakymu Nr. V-707 ir Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2021 m. kovo 30 d. įsakymu Nr. V-496.

 

Projekto mokyklų sąrašas >>>, patvirtintas Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2021 m. liepos 22 d. įsakymu Nr. V-1321 II-jam projekto etapui.

 

Utenos Aukštakalnio progimnazijos mokyklos veiklos tobulinimo planas >>>


Naujos priemonės ir džiugina ir padeda

 

Geresniems mokinių pasiekimams nemažą reikšmę gali turėti tikslinga ir savalaikė pagalba vaikams. 2022 m. „Žiburio“ skyriuje pirmajame pusmetyje pradėto įgyvendinti „Kokybės krepšelio“ projekto lėšomis įsigyta priemonių, kurių dėka visos pedagogės gali teikti didesnę ir tikslingesnę pagalbą mokiniams, kai jiems to reikia. Taikant UMD, mokymosi barjerų šalinimui, puikiai pasitarnauja skaitymo liniuotės, dokumentų skaitymo kameros.

Ludo Turris kaladėlės I-IV klasėse pritaikomos matematikos pamokose, padedant geriau suvokti ir spręsti užduotis. Jos taip pat kūrybiškai taikomos ir kt. dalykų pamokose. Balansinės kėdutės padeda judriems mokiniams geriau išlaikyti dėmesį, patogios pasirenkant ar keičiant darbo vietą. Grindų kėdės suteikia galimybę pritaikyti norimą erdvę mokymuisi.

Vaikai labai džiaugiasi pagalbos mokiniui specialisčių naudojamais konstruktoriais, žaidimais smulkiosios motorikos gerinimui, kūrybiškumo sužadinimui, atsipalaidavimui, įsitraukimui į mokomąsias veiklas.

Profesionalios pagalbos čia ir dabar II-III kl. mokinukai sulaukia iš mokytojų konsultantų, kurie talkina klasės mokytojai 3 kartus per savaitę, sutartose pamokose.

 

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
01/10 
start stop bwd fwd


 

Džiaugiamės naujomis priemonėmis

 

Aukštakalnio progimnazijos projektas „Kokybės krepšelis“ neaplenkė ir keramikos būrelio. Dabar turime naują spintą priemonėms susidėti ir naujų glazūrų. Spalvų įvairovė padeda mokiniams išpildyti savo sumanymus.

 

1
2
3
4
5
6
7
8
1/8 
start stop bwd fwd


 

Mokymai mokytojams pagal „Kokybės krepšelio“ projektus

 

2022 m. gegužės 4 d. visiems mokyklos mokytojams ir pagalbos mokiniui specialistams vyko mokymai „Mokinio poreikių atpažinimas ir jo stiprybių įgalinimas“. Mokymus vedė neuromokslininkė dr. Laura Vencė. Pirmiausia lektorė pristatė teorinius aspektus, o po to pateikė praktines užduotis, kaip atpažinti mokinio poreikius. Tai pirmieji mokymai, antroji dalis vyks gegužės 25 dieną. Šie mokymai vyksta pagal mokyklos „Kokybės krepšelio“ veiklos tobulinimo planą.

 

1
2
1
2
1/2 
start stop bwd fwd


 

 Mokytojai mokosi

 

2022 m. per pavasario mokinių atostogas mūsų mokytojai dirbo, mokėsi, ruošėsi naujoms pamokoms. „Žiburio“ pradinio ugdymo skyriaus mokytojos priėmė kolegas iš Šilutės ir Prienų, su kuriais pasidalino skaitymo gebėjimų ugdymo ypatumais. Be to, pradinio ugdymo mokytojos ir pačios dalyvavo mokymuose, kaip pamokose kūrybiškai išnaudoti interaktyvių kubų „Imo learn“ galimybes. Progimnazijos mokytojai mokėsi dirbti su interaktyviais ekranais, kurie taip pat skirti įdomesniam informacijos pateikimui. Kubai ir interaktyvūs ekranai įsigyti iš „Kokybės krepšelio“ lėšų. Tikimės, kad naujos ugdymo patirtys padės mokiniams aktyviau įsitraukti į ugdymo procesą.

 

1
2
3
4
5
6
1/6 
start stop bwd fwd


 

„Kokybės krepšelio“ projektas startavo „Žiburio“ skyriuje

Utenos Aukštakalnio progimnazijos „Žiburio“ skyriuje jau įsibėgėja projekto „Kokybės krepšelis“ veiklos. „Tyliuoju skaitymu“, „Dailės terapijos“ ir „Jogos“ užsiėmimais papildytas neformalusis švietimas, veikia pamokų ruošos klubas „Popamokinis“. Šiuos užsiėmimus lanko apie 60 žiburiečių. Mokinių pasiekimų gerinimui numatytos konsultacijos, jas mokytojos teikia mokantis lietuvių k, anglų k. ir matematikos. Antrokų ir trečiokų pamokose klasių mokytojoms kelis kartus per savaitę talkina mokytojos konsultantės. Taip mokiniams sudaromos galimybės geriau išmokti mokomąją medžiagą, kadangi mokytojos gali lanksčiau organizuoti ugdymo procesą, labiau prisitaikyti prie individualių vaiko poreikių.

Matematikos mokymuisi visiems I-IV kl. mokiniams nupirktos licencijos darbui sulietuvintoje suomių matematikos mokymo platformoje „Eduten Playground“. Ją sukūrė Suomijos Turku universiteto mokymo analitikos centras. Tai matematikos pratimų ir uždavinių platforma, kuri padeda mokytis žaidžiant. Šios sistemos turinys yra suderintas su Lietuvos matematikos ugdymo programomis. Taip mokantis vaikai labiau motyvuojami, taupomas mokytojų laikas vertinant ir rengiant užduotis. Platformoje sudaryta galimybė lengvai stebėti kiekvieno vaiko mokymąsi, nes joje naudojama automatizuota mokinių išmokimo tendencijų analizė; išspręstų užduočių analizė klasės, mokinio ar pamokos lygmenyje, yra dirbtinio intelekto palaikoma galimybė užduočių diferencijavimui.

Projekto „Kokybės krepšelis“ lėšomis mokyklos bibliotekėlė papildyta naujomis vaikiškos literatūros knygomis, tad mažieji skaitytojai skuba su jomis susipažinti, skaito jas ir savarankiškai ir grupėse, „Tyliojo skaitymo“ užsiėmimų metu. Vaikai džiaugiasi, kad pradėjus lankyti naujus būrelius atsirado ir naujų draugų, lengviau išsprendžiamos mokymosi problemos, o užsiimdami joga ar daile, jie atsipalaiduoja, pailsi ir nusiramina.

Mokyklos erdvėse atsiradę sėdmaišiai ir konstravimo kaladėlės taip panaudojami ne tik projekte numatytų veiklų metu, bet ir visame ugdymo procese, ypač per pertraukas.

Šiais metais prasidėjęs projektas tęsis iki 2023 m. birželio, todėl tikimės, kad pavyks įgyvendinti ir kitus dalykus, numatytus projekte, kad tai padės vaikams pasiekti geresnių mokymosi rezultatų.

 

1
2
3
4
5
6
7
8
9
1/9 
start stop bwd fwd


Dailės užsiėmimai-terapija

Laisvu nuo pamokų metu Aukštakalnio progimnazijos mokiniai susirenka jaukiame 121 kabinete piešti. Spalvos, rami muzika padeda atitrūkti nuo mokyklinio šurmulio ir pamiršti nerimą. Dailės užsiėmimus-terapiją pagal „Kokybės krepšelio“ projekto veiklas veda dailės mokytoja metodininkė Daiva Miškinienė.

1
2
3
4
1/4 
start stop bwd fwd
 


Projektas „Kokybės krepšelis“

krepselis

Progimnazijos „Žiburio“ skyrius

ziburys

Pamokų laikas

1.  800 - 845
2.  855 - 940
3.  950 - 1035
4.  1105 - 1150
5.  1220 - 1305
6.  1315 - 1400
7.  1410 - 1455

Nuorodos

NSA

sveikatos biuras

Erasmus + LELETO leidinys

 lt leidinys leletoen leidinys leleto

es emblema

 

teisine pagalba

  

nordplus

emokykla logo

 

P linija

tevu linija

OLWEUS

Sveikatiada

 

vyturiukas spalvotas