2017 m. vasario 24 d. didžiausia knygų mugė Baltijos šalyse, Vilniaus knygų mugė, vykstanti jau 18 metų, sukvietė tūkstančius knygų mylėtojų, rašytojų ir leidėjų. Šiųmetė Vilniaus knygų mugė sulaukė 62 840 lankytojų. Džiugu, kad tarp jų, tęsdami tradiciją, buvo ir mūsų mokyklos mokiniai ir juos lydintys mokytojai. 18-osios Vilniaus knygų mugės tema: ,,Lietuviški ženklai pasaulyje. Tad Aukštakalnio progimnazijos 5-8 klasių mokiniai taip pat ieškojo lietuviškų ženklų, vėl atrado skaitymo ir susitikimo džiaugsmą, knygų ir žodžių grožį.

Na, ir keletas mokinių minčių bei nepakartojamos knygų mugės akimirkos:

,,Į knygų mugę važiuoju, nes noriu pamatyti knygų autorius, pabendrauti su jais ir nusipirkti naujų knygų.“ (Augustina, 8e) ,,Knygų mugėje buvo smagu sutikti įžymius Lietuvos žmones ir rašytojus, pavartyti 2016 metų knygas nugalėtojas. (Lauryna, 7d) ,,Knygų mugėje man patiko tai, kad buvo galima pakalbėti su knygų autoriais, o leidyklų darbuotojai noriai patarinėjo dėl vienos ar kitos knygos. (Simas, 7d) ,,Mugėje man patiko gera nuotaika, daug įdomių knygų ir pažįstami Lietuvos žvaigždžių veidai. (Ugnė, 7c) ,,Patiko galimybė nusifotografuoti su kai kuriais knygų autoriais, labai gera atmosfera bei teigiama energija. (Lukas, 7c) ,,Knygų mugėje man patiko didelis knygų pasirinkimas, leidėjų pagalba renkantis knygą ir įvairios diskusijos. (Urtė, 7c) ,,Vilniaus knygų mugėje buvo labai smagu ir įdomu. Pamačiau rašytojus, dainininkus ir vieną Seimo narį. Buvo smagu dalyvauti žaidime ir pakalbėti su Lietuvos žymiais žmonėmis. Praplėčiau savo žinias apie Europą. (Greta, 7d) ,,Man knygų mugė labai patiko. Pamačiau daug įžymių žmonių. Sužinojau ir net pavarčiau 2016 metų geriausias knygas-nugalėtojas. Buvo smagu ir linksma. (Evelina, 7d) ,,Vertingai praleidau laiką, nes turėjau galimybę pasiklausyti žymių žmonių, pavartyti ir nusipirkti pačių naujausių knygų. (Žygintas, 7d) ,,Labiausiai patiko su draugais atlikti mokytojos paskirtą darbą – surasti 2016 metų geriausias knygas ir nusirašyti iš tų knygų patikusias mintis. (Eividas, 7d) ,,Man šį išvyka labai patiko. Labiausiai patiko knygų mugėje. Ten pamačiau daug Lietuvos įžymybių, pabandžiau virtualios realybės akinius – buvo labai linksma. Nusipirkau žurnalą, kurį dabar skaitau, labai įdomu. Kitą kartą tikrai važiuosiu į knygų mugę. (Aušrinė, 7d) ,,Knygų mugėje dalyvauju jau antrą kartą. Man labai patiko. Šįkart laikas prabėgo gana greitai, nes buvo įdomu atlikti įvairias užduotis, sutikti žinomus žmones, bendrauti, rinktis knygas. Kitais metais taip pat žadu ten apsilankyti. (Austėja, 8e)

Po įspūdingo apsilankymo knygų mugėje aukštakalniečiai savo kelionę pratęsė BPC ir Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 6-ojoje komandoje. Ekskursijos metu mokiniai buvo supažindinti su BPC veikla ir skubios pagalbos telefono numerio 112 paskirtimi, sužinojo, kokiais atvejais galima kviesti skubią pagalbą, o kokiais nederėtų trukdyti pareigūnų. Buvo galima iš arti pamatyti operatorių naudojamą įrangą, stebėti, kaip priimami skambučiai ir registruojami pagalbos prašymai. Ugniagesiai gelbėtojai mokinius supažindino su savo darbo aplinka, specifika, parodė, kaip naudotis tam tikromis gaisrinės priemonėmis.