2016 m. gruodžio 15 dieną gausus šeštokų būrys dalyvavo edukacinėje išvykoje į Vilniaus energetikos ir technikos muziejų, kur netradicinėje aplinkoje dalyvavo edukacinėje programoje „Iliuzijos – mokslas, mistika ar apgaulė?“. Programos tikslas – mesti jos dalyviams iššūkį ir patiems rasti atsakymą į šį klausimą, viską išbandant praktiškai. Mus pasitikę gidai – edukatoriai, pasitelkę interaktyvias priemones, supažindino su iliuzijų sąvoka, pademonstravo jų rūšis, paaiškino, kaip jos atsiranda. Buvo netikėtų patyrimų, pavyzdžiui, jog optinių iliuzijų pagalba viduramžių laikais buvo montuojamos savotiškos pastatų signalizacijos. Tačiau prakalbus apie tai, kaip pasitelkiant optines iliuzijas kine išgaunami specialieji efektai, mūsų mokiniai, pasirodė, žino tikrai nemažai triukų. Paklausus apie vieną iš jų, apie tai, kaip pavaizduoti neįprasto dydžio personažus ar objektus viename kadre, šeštokai vienbalsiai atsakė: „Pasitelkiant žaliojo ekrano techniką“. Miražas, vaizdo stereograma, pareidolija – visa tai ir dar daugiau sąvokų buvo išsiaiškinta pamokos metu. Daug juoko kėlė dirbtinės perspektyvos nuotraukos, kurias mokiniai buvo matę socialiniuose tinkluose ir pagaliau išsiaiškino, kaip tokios nuotraukos sukuriamos nenaudojant jokių vaizdo redagavimo priemonių. Buvo sugriautas mitas „Fotošopas – visagalis“. Linksma buvo išbandyti judančių paveikslėlių techniką, gėrėtis 3D anaglifais bei atrasti kitas optines apgaules.

Įminę iliuzijų paslaptis, mokiniai buvo pakviesti į muziejaus erdves susipažinti su interaktyviomis ekspozicijomis „Technikos mokslas“ ir „Technika vaikams“, kuriose žaidimų forma ir praktinių bandymų metodu galėjo susipažinti su įvairiais fizikos reiškiniais: šviesa, energija, jėgos perdavimu, garsu, elektra, magnetiniu lauku ir t.t. Tikimės, jog būsimiems septintokams tai puiki įžanga į kitais metais naują dalyką – fizikos mokslus. Neabejingi transporto priemonėms galėjo pasigrožėti senovinių automobilių bei motociklų ekspozicija ir žaismingai pasvajoti, kokį eksponatą norėtų gauti per Kalėdas. Ekskursijoje dalyvavo 6b, 6d ir 6e klasių mokiniai bei ją organizavusios ir mokinius lydėjusios mokytojos: Daiva Zarankaitė, Inga Šulcienė, Aušra Valaitienė ir Lilijana Paškauskienė.